5 Ocak 2013 Cumartesi

Çizdiklerimden

"Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince; insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım." 


"Bir ruh, ancak bir benzerini bulduğu zaman bize, bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile görmeden, meydana çıkıyordu.."

"Evden çıktıktan sonra bir şey unuttuğunu fark ederek duraklayan, fakat unuttuğunun ne olduğunu bir türlü bulamayarak hafızasını ve ceplerini araştıran, nihayet, ümidi kesince, aklı geride, ileri gitmek istemeyen adımlarla yoluna devam eden bir insan gibi üzüntülüydüm."

"İnsanlara kızmama imkân yoktu, çünkü insanların en kıymetlisi, en iyisi, en sevgilisi bana en büyük kötülüğü etmişti; diğerlerinden başka bir şey beklenebilir miydi?

..hayatta en güvendiğim insana karşı duyduğum bu kırgınlık, âdeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o, benim için bütün insanlığın timsaliydi. "Kürk Mantolu Madonna

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Bir elmanın yüreğinde gizlenen tohum görülmez bir elma bahçesidir. Ama bu tohum bir kayaya rastgelirse ondan hiçbir şey çıkmaz.
H.C.

http://www.youtube.com/watch?v=G8lAZpmka4Q

Gül Sabâ Taka dedi ki...

Hürmetimiz sonsuz ama

-Sen derin görmemişsin be Erkin abi ! hahaha

Adsız dedi ki...

Çaresiz içimdeki çocuk!
Halil sezai
daha derin ne olabilir ki? ikinoktaüstüste kapaparantez